Kredens Smaku

Regulamin

Regulamin świadczenia usług przygotowania i dostawy posiłków w ramach cateringu dietetycznego –

KREDENS SMAKU

z dnia 02.01.2023r.


 Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z usług, świadczonych przez Rafath Khan, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą KREDENS SMAKU, NIP 8461450314, zwany dalej „catering dietetyczny – Kredens Smaku”.
 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie przepisy prawa polskiego.

 Usługa

 1. Usługa – usługa przygotowania i dostawy posiłków w ramach świadczenia Usług przez Sprzedawcę na warunkach określonych w Umowie i niniejszym Regulaminie.
 2. Kredens Smaku w ramach swojej działalności oferuje dostarczanie pod wskazany adres na terenie działalności firmy zestawy pakietów cateringu dietetycznego. Każdy posiłek spakowany jest w oddzielny pojemnik jednokrotnego użytku. Posiłki spakowane są razem w oddzielną torbę/pudełko.
 3. Posiłki spakowane w czarne oraz przezroczyste pojemniki nadają się do podgrzania w kuchenkach mikrofalowych. Przed podgrzaniem należy usunąć folię ochronną.
 4. Terminy dostaw pakietów dietetycznych uzależnione są od wskazanego przez Klienta miasta dostawy.
 5. Pakiet dostarczony – rozumie się jako pakiet dietetyczny przekazany do rąk własnych osoby upoważnionej, bądź pozostawiony we wskazanym przez Klienta miejscu. W przypadku, gdy pakiety pozostawiane są we wskazanym przez Klienta miejscu, catering dietetyczny – Kredens Smaku nie ponosi odpowiedzialności za przerwanie łańcucha chłodniczego, uszkodzenie pakietu bądź jego ewentualne zaginięcie.
 6. Pakiety dostarczane w ciągu dni roboczych przeznaczone są do spożycia w ciągu 48 h. Pakiety przygotowywane na niedzielę oraz dni świąteczne można spożyć w ciągu 72 h godzin, ponieważ produkty oraz stosowana obróbka została odpowiednio dobrana tak, by nie wpłynęło to na jakość potraw. Pakiet powinien być przechowywany w warunkach chłodniczych.
 7. Kredens Smaku nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje spożywania posiłków po czasie innym niż podany.
 8. Zestaw na niedzielę dostarczany jest razem z zestawem sobotnim. Dostawy zestawów na Święta wypadające w tygodniu realizowane są tak jak na weekend czyli dzień wcześniej lub całkowicie anulowane. O szczegółowych harmonogramach dostaw bądź ich braku w dni świąteczne, długie weekendy itp. Klienci zostają powiadomieni z odpowiednim wyprzedzeniem za pomocą poczty e-mail, telefonicznie lub przez informację dołączoną do dostarczanego pakietu dietetycznego.
 9. Pakiety dietetyczne dostarczane przez catering dietetyczny – Kredens Smaku obejmują:
 • Dietę Standard (Zdrowa Dieta)– dieta jest dostępna w następujących kalorycznościach: 1200kcal, 1500kcal, 1800kcal, 2200kcal i 2500kcal skład makroskładników, w każdej diecie układany jest przez Dietetyków
 • Dietę Sportową: Dzięki wysokiej zawartości białka w każdym z pięciu posiłków diety Sport idealna jest dla osób regularnie trenujących, celem diety jest Budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej.
 • Dietę ketogeniczną – dieta ketogeniczna wprowadza organizm w stan ketozy żywieniowej, w którym głównym źródłem energii stają się tłuszcze i ciała ketonowe. Dieta charakteryzuje się długotrwałym niskim spożyciem węglowodanów (poniżej 50g dziennie w zależności od kaloryczności diety, a jej podstawę stanowią tłuszcze i umiarkowane ilości białka
 • Dieta Vegan– Dieta wegańska jest oparta głównie na produktach roślinnych. Założenia naszej diety są zgodne z klasycznym podejściem diety wegańskiej z wykluczeniem wszelkiego rodzaju mięsa. Dostępna jest w kalorycznościach: 1200, 1500, 1800, 200 i 2500kcal
 • Dieta Wege & Ryby– Założenia naszej diety pododbne są do diety śródziemnomorskiej, która wyklucza mięso czerwone, drób i inne rodzaje mięs. Złożona z pięciu posiłków całkowicie opartych o ryby i produkty roślinne, dostarczy Twojemu organizmowi w dużych ilościach potrzebnych witamin, minerałów i błonnika.
 • Dieta Low IG– Zgodnie z założeniami tej diety, low IG jest dostępna w 4 posiłkach (I śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja). Śniadania zawsze występują w formie posiłków białkowo-tłuszczowych (z wykluczeniem węglowodanów). Ma to na celu zmniejszenie stężenia cukru we krwi w pierwszej połowie dnia. Cukier jest całkowicie wykluczony z diety, a każdy posiłek ma niski indeks oraz ładunek glikemiczny, zaleca się pacjentom cierpiącym na insulinooporność oraz cukrzycę typu 1 i typu 2.
 • Dieta Low Carb– dieta niskowęglowodanowa, oferowana w pięciu posiłkach zakłada uwzględnienie węglowodanów tylko w pierwszym śniadaniu. Pozostałe 4 posiłki (II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) występują w formie białkowo-tłuszczowej. W zależności od kaloryczności diety dzienne spożycie węglowodanów w diecie low carb wynosi od 25g do 100g. Na rzecz węglowodanów zwiekszona została podaż pełnowartościowego białka w diecie co pomoże ograniczyć utratę tkanki mięśniowej podczas redukcji.
 • Dieta Paleo– Podstawę diety Paleo stanowią: mięso, ryby, jaja, owoce i warzywa, orzechy, pestki i nasiona – produkty w bardzo małym stopniu przetworzone. Dieta Paleo ma za zadanie zmniejszanie wpływu pokarmu na poziom glukozy we krwi. Kontrola ilości soli w diecie, jak również ograniczenie produktów pszennych, takich jak: makaron, pieczywo, niektóre rodzaje kaszy oraz mąka pozwolą Ci pozbyć się nadmiaru zmagazynowanej wody podskórnej.
 • Dieta Samuraja– Dieta inspirowana sposobem żywienia japońskich wojowników wymyślona przez Nate Miyakiego. Podstawę diety Samuraja stanowią: mięso, ryby, owoce i warzywa, jaja, tłuszcze dobrej jakości oraz bezglutenowe produkty zbożowe. Charakteryzuje się ponadto ograniczeniem spożycia węglowodanów w pierwszej części dnia i wykluczeniem czynników antyodżwycznych.
 • Dieta Gluten less & no dairy– Nietolerancja glutenu i nabiału bardzo często występuje jednocześnie. Dlatego stworzyliśmy specjalną dietę eliminującą oba alergeny. Podstawę diety stanowią bezglutenowe produkty zbożowe, chude mięso i ryby oraz duże ilości warzyw i owoców. Produkty mleczne zostały zastąpione roślinnymi odpowiednikami
 • Dieta z Wyborem menu to dowolność w wyborze menu, posiłki można wymieniać między dieta Vegan oraz Gluten less & no dairy. Dostępne kaloryczności od 1200kcal do 2500kcal
 • Dieta oczyszczająca owocowo- warzywna składająca się z 4 posiłków o łącznej kaloryczności około 800kcal, ma ona za zadanie odtruć organizm, uruchomić procesy autofagii, czyli tzw. trawienia endogennego. Ma ona cechy przeciwzapalne, detoksykujące oraz odmładzające organizm. Jest to dieta wysoko restrykcyjna, złożona z dań opartych tylko i wyłącznie na warzywach i owocach w różnych postaciach
 1. Jadłospisy są przygotowywane przez dyplomowanych Dietetyków, w diecie stosowane są produkty sezonowe jak też produkty ze wszystkich zalecanych grup produktów spożywczych. Klienci nie mają możliwości wykluczania żadnych produktów, nie ma możliwości ingerowania w jadłospisy

 Zamówienie

 1. Składający zamówienie potwierdza, iż zapoznał się i akceptuje wszystkie warunki niniejszego regulaminu.
 2. Klient wyraża zgodę na gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie przez catering dietetyczny – Kredens Smaku danych osobowych w celu realizacji usługi. Szczegółowe warunki gromadzenia, przetwarzania oraz ochrony danych osobowych przez catering dietetyczny – Kredens Smak określone zostały w punkcie „Polityka prywatności” .
 3. Osobą zamawiającą może być jedynie osoba dorosła. Zamówienia dla osób niepełnoletnich może dokonać prawny opiekun, który bierze pełną odpowiedzialność za efekty stosowania diety.
 4. Biuro cateringu dietetycznego – Kredens Smaku przyjmuje zamówienia telefoniczne oraz prowadzi bieżącą obsługę Klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numerem telefonu 519 702 987
 5. Pierwsza dostawa posiłków cateringu dietetycznego – Kredens Smaku następuje w terminie wyznaczonym przez Klienta, jednak nie wcześniej niż 2 dni robocze po złożeniu zamówienia do godziny 8.00. Jeśli zgłoszenie zostało złożone po godzinie 8.00, realizacja zamówienia nastąpi na 3 dzień od złożenia zamówienia.
 6. Złożenie zamówienia następuje drogą telefoniczną lub internetową. Złożenie zamówienia wiąże się z koniecznością akceptacji Regulaminu. Po wypełnieniu kwestionariusza/przesłaniu wiadomości e-mail, pracownik firmy cateringu dietetycznego –  Kredens Smaku skontaktuje się z Klientem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów zamówienia oraz sposobu płatności.
 7. W przypadku zamówień telefonicznych, regulamin oraz szczegóły dotyczące zamówienia, w tym płatności, są przesyłane Klientowi drogą elektroniczną na podany adres e-mail. Dokonanie płatności jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.
 8. Podczas korzystania z usług cateringu dietetycznego – Kredens Smaku Klient ma prawo do kontaktu z  dietetykiem Kredensu Smaku od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 519 702 987
 9. Poza informacjami, wymaganymi standardowo podczas składania Zamówienia, Zamawiający zobowiązany jest poinformować catering dietetyczny – Kredens Smaku o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych, w tym alergiach pokarmowych i innych chorobach lub dolegliwościach, wymagających eliminacji lub ograniczenia spożywania określonych produktów. W przypadku zatajenia tych informacji catering dietetyczny –Kredens Smaku nie ponosi odpowiedzialności za skutki zdrowotne niewłaściwej diety.
 10. Po otrzymaniu zamówienia cateringu dietetycznego – Kredens Smaku przesyła Klientowi drogą elektroniczną lub SMS-em na podany podczas składania zamówienia adres e-mail/telefon kontaktowy potwierdzenie o przyjęciu zamówienia stanowiące jednocześnie jego potwierdzenie. Z chwilą otrzymania wiadomości przez Klienta dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży.
 11. Wiadomość potwierdzająca zamówienie zawiera, w szczególności dane osobowe, adres dostawy oraz warunki zamówienia, w szczególności godziny i dni dostawy, rodzaj diety, kaloryczność, ilość i rodzaj posiłków, ilość zestawów, informacje dodatkowe, cenę jednostkową zestawu oraz całkowitą ceną do zapłaty (wraz z ewentualnymi kosztami dostawy).
 12. Klient ma prawo do zgłoszenia zastrzeżeń dotyczących danych osobowych oraz specyfikacji zamówienia, bez zbędnej zwłoki, nie później niż w dniu poprzedzającym rozpoczęcie realizacji zamówienia, do godziny 8:00.
 13. Eliminacja, zamiana składników pakietów nie jest możliwa, klient może skorzystać tylko i wyłącznie z diet wymienionych w ofercie.
 14. Kredens Smaku nie ponosi odpowiedzialności za brak efektów utraty masy ciała w przypadku osób z: niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy; zaburzeniami hormonalnymi; cukrzycą typu 1 lub 2; nietolerancją pokarmową; alergiami; zaburzeniami metabolicznymi.

 Zmiana zamówienia

W przypadku wprowadzania zmian do zamówienia na życzenie Klienta cateringu dietetycznego – Kredens Smaku zastrzega sobie czas realizacji wynoszący 2 dni robocze.

 1. Klient ma prawo wstrzymać dostawę pakietu dietetycznego na 2 dni robocze do godziny 8.00 przed spodziewaną przerwą. Można to zrobić za pośrednictwem poczty e-mail (dietetycy@kredens-smaku.pl), telefonicznie lub przez SMS (tel. 519 702 987). W przypadku kontaktu za pomocą SMS/e-mail prosimy poczekać na potwierdzenie o odebranej wiadomości. W przeciwnym razie pakiet zostanie dostarczony zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
 2. Niewykorzystane dni zamówienia z tytułu ich anulowania, w wyznaczonym terminie, nie przepadają. Wykupiony pakiet zostaje o nie wydłużony. Klientowi nie przysługuje prawo domagania się zwrotu należności za dni anulowanie.
 3. W celu zmiany miejsca dostawy Klient zobowiązany jest do poinformowania o tym fakcie catering dietetyczny – Kredens Smaku najpóźniej dzień roboczy przed datą dostawy w godzinach 08:00
 4. Klient ma możliwość dokonania zmian w trakcie trwania zamówienia. Zmiany te mogą dotyczyć: rodzaju diety, progu kaloryczności lub rezygnacji. Klient zobowiązany jest do poinformowania o tym fakcie catering dietetyczny – Kredens Smaku najpóźniej 2 dni robocze przed datą zaistnienia zmiany.
 5. Gdy dokonane przez Klienta zmiany powodują „nadpłatę” w stosunku do pierwotnego zamówienia, można wykorzystać ją przy następnym zamówieniu. Brak możliwości zwrotu gotówki.
 6. Gdy dokonane przez Klienta zmiany powodują „niedopłatę”. Klient jest zobowiązany niezwłocznie uregulować powstałą różnicę.

 Rezygnacja

 1. Klient ma prawo do rozwiązania Umowy z podaniem przyczyny rezygnacji, z okresem wypowiedzenia trwającym 2 dni robocze.
 2. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy winno być przesłane w drodze elektronicznej za pośrednictwem korespondencji e-mail dietetycy@kredens-smaku.pl
 3. Okres wypowiedzenia Umowy liczony jest od dnia skierowania wiadomości e-mail w dni robocze.
 4. W przypadku rozwiązania Umowy Sprzedający dokonuje zwrotu kwoty odpowiadającej części niewykonanej Umowy w postaci “Bonu Zakupowego”(brak możliwość zwrotu gotówki), który uprawnia okaziciela do zakupu wybranego wariantu diety oferowanej przez catering dietetyczny – Kredens Smaku w terminie 12 miesięcy od dnia jego wydania na terenie działania cateringu dietetycznego – Kredens Smaku z zastrzeżeniem, że wartość zrealizowanych Usług rozlicza się według cen zgodnych z Cennikiem obowiązującym w okresie realizowania Usług oraz pomniejsza się zwrot o wartość cateringu za 2 dni robocze.
 1. W przypadku rezygnacji z pakietów dietetycznych podczas ich trwania, catering dietetyczny – Kredens Smaku rozliczy każdy wykorzystany dzień w cenie za dzień zgodnej z cennikiem dla wykorzystanego okresu.
 2. W przypadku rezygnacji z pakietów dietetycznych objętych promocją podczas ich trwania, catering dietetyczny – Kredens Smaku rozliczy każdy wykorzystany dzień w cenie za dzień zgodnej z cennikiem dla wykorzystanego okresu.
 3. Aktualny cennik znajduje się na stronie internetowej: kredens-smaku.pl.
 4. Sprzedawca ma prawo do rozwiązania Umowy w przypadku:
  • braku dostępności Produktów
  • braku dokonania płatności za zakupiony Produkt lub Usługę
  • naruszenia przez Klienta postanowień niniejszego Regulaminu.

 Odstąpienie od umowy

 1. Klientowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy, gdyż przedmiotem Umowy jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia. Niniejsze postanowienie Regulaminu zgodnie z art. 38 pkt 4 Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta odnosi również skutek do Klientów będących konsumentami.
 2. Sprzedawca ma prawo do wstrzymania się lub odstąpienia od realizacji Umowy z powodu braku płatności za zamówienie, braku dostępności Produktów, złożenia Zamówienia w sposób nieprawidłowy, uniemożliwiający jego realizację – w tym braku akceptacji niniejszego Regulaminu, bezskuteczności uzgodnienia z Klientem miejsca i terminu dostawy Produktu, dokonania zapłaty za Usługi lub Produkty niezgodnie z Cennikiem lub naruszenia przez Klienta postanowień niniejszego Regulaminu.
 3. W przypadku odstąpienia od Umowy, Sprzedawca niezwłocznie zawiadomi o tym fakcie Klienta i dokonana zwrotu zapłaconej przez Klienta ceny w okresie maksymalnie 7 dni roboczych. Skorzystanie z takiego uprawnienia nie stanowi o obowiązku Sprzedawcy do wypłaty odszkodowania, zadośćuczynienia czy naprawienia szkody po stronie Klienta.
 4. W przypadku odstąpienia od Umowy, w ramach, której płatność na rzecz Sprzedawcy została dokonana za pośrednictwem systemu t-pay, cena zostanie Klientowi zwrócona po pomniejszeniu prowizji pobieranej w ramach systemu t-pay.

 Płatność

 1. Klient zobowiązany jest do dokonania płatności i przed rozpoczęciem pakietu oraz przesłania potwierdzenia wpłaty na adres e-mail dietetycy@kredens-smaku.pl. W przypadku braku płatności zamówienie zostanie anulowane
 2. Opłata za pakiety dietetyczne może nastąpić przelewem bankowym za cały okres z góry, wpłatę należy wnieść na rachunek o numerze 91 1020 1332 0000 1302 1366 4158
 3. Na życzenie Klienta catering dietetyczny – Kredens Smaku wystawi fakturę VAT. Dane do faktury należy przesłać na adres mailowy dietetycy@kredens-smaku.pl lub SMS. Wystawiona faktura VAT zostanie wysłana drogą mailową na adres e-mailowy podany przy zamówieniu lub dołączona do pakietu dietetycznego.

 Reklamacje

 1. „Reklamacja” – sytuacja lub warunki, które nie zostały przez catering dietetyczny – Kredens Smaku spełnione, a wynikają ze złożonego przez Klienta zamówienia lub niniejszego regulaminu.
 2. Reklamacja powinna zostać złożona za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail pod adresem: dietetycy@kredens-smaku.pl, każda reklamacja po jej odczytaniu zostaje potwierdzona przez upoważnionego pracownika.
 3. Z chwilą otrzymania potwierdzenia przyjęcia reklamacji przez Klienta, catering dietetyczny – Kredens Smaku w ciągu 7 dni roboczych przesyła informację o wynikach jej rozpatrzenia
 4. Klient powinien złożyć „Reklamację” w terminie do 2 dni roboczych od wystąpienia sytuacji podlegającej reklamacji.
 5. Reklamacje złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
 6. W przypadku uznania reklamacji przez catering dietetyczny – Kredens Smaku, za zasadną, Klient zostanie poinformowany o możliwości rekompensaty lub zmiany zamówienia poprzez kontakt telefoniczny bądź drogą mailową.
 7. W przypadku uznania reklamacji przez catering dietetyczny – Kredens Smaku, za niezasadną, Klient zostanie o tym fakcie poinformowany niezwłocznie poprzez kontakt telefoniczny bądź drogą mailową.

 Postanowienia końcowe

 1. Regulamin obowiązuje od dnia 02.01.2023 r.
 2. Każdy Klient wraz z rozpoczęciem pakietu dietetycznego otrzymuje niniejszy regulamin do wglądu drogą mailową lub w pierwszym pakiecie cateringu w formie papierowej.
 3. Złożenie zamówienia i pokonanie płatności jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

 

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Kredens Smaku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Urz. UE L z 2016r. nr 119/1 – (zw. RODO) oraz ustawy z  10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000) – wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

 

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez Kredens Smaku z siedzibą w Suwałkach NIP 8471569241 w celu przesyłania informacji handlowych, a także treści marketingowych i reklamowych, ankiet lub opinii pochodzących od Kredens Smaku lub podmiotów trzecich zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Urz. UE L z 2016r. nr 119/1 – (zw. RODO) oraz ustawy z  10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000) – wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
 • Wskazuję, iż udzielona zgoda jest dobrowolna i udzielam jej świadomie.