Kredens Smaku

Jak wybrać dobry catering dietetyczny ??

Intensywnie rozwijająca się od kilku lat branża cateringów dietetycznych dobrze ilustruje jak dużym zainteresowaniem cieszą się diety pudełkowe.

Intensywny tryb życia, brak czasu na gotowanie, brak talentu kulinarnego czy po prostu chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów powoduje, iż klienci coraz chętniej korzystają z oferty cateringów dietetycznych. Warto zastanowić się, co należy brać pod uwagę szukając dobrego cateringu dietetycznego?

CENA PRODUKTU:
Na rynku cateringowym mamy szeroki zakres cenowy proponowanych diet. Możemy znaleźć diety od 40- kilku złotych do diet nawet po 90-100zł za dzień. Biorąc pod uwagę ostatnią sytuację gospodarczą w naszym kraju ale także na całym świcie, rosnącą inflację trudno oczekiwać, iż pełnowartościowy produkt, skomponowany przez wykwalifikowaną kadrę z wysoko jakościowych produktów będzie w obecnej sytuacji kosztował koło 40zł, ponieważ musimy mieć również na względzie, że jest to produkt handlowy, czyli firmy chcą na nim zarabiać. Dlatego też należy dobrze zastanowić się jeśli cena cateringu miałaby być jedynym kryterium wyboru diety. Najczęściej niestety niska cena stanowi o zmniejszonej jakości, zrezygnowania z pewnych udogodnień. Warto czytać opinie konsumentów, który korzystali już lub wciąż korzystają z danej diety, które najlepiej zobrazują nam czy cena zarówno niska jak i wysoka jest adekwatna do otrzymanej usługi.

OFERTA FIRM
Aktualnie, praktycznie każda firma cateringowa może pochwalić się rozbudowaną ofertą różnych diet zarówno odchudzających jak i bardziej specjalistycznych, jak np. dieta w cukrzycy, dieta o niskim IG, dieta bezglutenowa, dieta beznabiałowa czy dieta lekkostrawna. W ofercie znajdują się także diety dla osób o specjalnych wymaganiach np. dieta sportowa, dieta wegetariańska, dieta wegańska. Coraz więcej cateringów ma w swojej ofercie także diety kontrowersyjne czy jednostronne, które niekwestionowanie są aktualnie bardzo modne: dieta ketogeniczna, dieta paleo, dieta samuraja czy np. dieta owocowo- warzywna. Wybierając najlepszy catering dla Siebie, należy dobrze przeanalizować co jest naszym celem i na czym najbardziej nam zależy. Dużą „atrakcją” na tym rynku jest aktualnie opcja Wyboru Menu lub Wymiany posiłków, która daje dużą swobodę w samodzielnym wyborze dań wg własnych upodobań kulinarnych. Warto też sprawdzić czy obserwowany przez nas catering ma opcję zamówienia mniejszej ilości posiłków np. trzech czy samego obiadu jeśli nas to interesuje. Tak jak w przypadku ceny produktu warto zapoznać się z opinią klientów korzystających z danej diety. Czy dieta bezglutenowa jest faktycznie bezglutenowa a czy w diecie bezmięsnej nie pojawia się wywar mięsny  Oczywiście warto wziąć pod uwagę, że każdy jest tylko człowiekiem i pomyłki się zdarzają.

OPINIE KLIENTÓW:
Wybierając catering który nas interesuję warto wziąć pod uwagę opinie użytkowników, którzy korzystają lub korzystali z danej firmy. Zazwyczaj są to szczere komentarze o otrzymanych posiłkach, czasem również z dodanymi zdjęciami. Można również dowiedzieć się czy firma nie ma problemów z dowozem posiłków, jak wygląda kontakt z biurem obsługi klienta co jest niebywale ważną kwestią. Opinie klientów stanowią istotny punkt odniesienia, należy jednak wziąć pod uwagę że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i wpadki zdarzają się nawet w najbardziej renomowanych firmach.

ZAKRES DOSTAWY:
Jeśli mamy już „ na oku” wybrany catering z najbardziej dopasowaną do nas dietą warto dopytać się o dostawę- w jakich godzinach się ona odbywa, czy catering dostarcza pakiet wprost do naszego adresu, jaki jest sposób dostawy, czy otrzymujemy wiadomość o dostarczeniu paczki np. pod drzwi. Wszystkie te wiadomości są bardzo istotne, każda z firm ma zazwyczaj swoją własną politykę logistyki, czasem przewozem pakietów zajmują się również firmy zewnętrzne dedykowane do tego typu usług. Warto szukać, aby wybrać taki rodzaj dostawy, który nas najbardziej interesuje. Warto dopytać się także jak wygląda dostawa weekendów i czy firma j a oferuję.

MARKETING, PROFESJONALIZM:
Szukając diety pudełkowej warto sprawdzić jak wyglądają social media danej firmy, czy firma na bieżąco wstawia nowe posty, aktualności, zdjęcia pakietów, filmy, czy jest otwarta do klientów. Wiele informacji, które nas interesują możemy znaleźć też na stronie internetowej danego cateringu, warto sprawdzić jak wygląda domena, czy firma profesjonalnie podchodzi do przekazywania informacji. Warto sprawdzić też jak wygląda kadra, czy w firmie pracują wykwalifikowani dietetycy, czy są możliwe konsultacje dietetyczne, czy możemy liczyć na pomoc w doborze diety.

Warto korzystać z wielu dostępnych w Internecie wyszukiwarek cateringów, które klasyfikują firmy w zależności od ceny, oferty, komentarzy. Ustawiając wybrane filtry możemy wybrać firmę, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom czy planowanego budżetu.
Oczywiście wszystkie powyżej wspomniane kryteria są bardzo ważne, warto także podpytać się rodziny, znajomych, którzy korzystając z diet pudełkowych.

 

Na koniec oczywiście zachęcamy do skorzystania z oferty jednego z najlepszych cateringów na naszym obszarze, czyli KREDENSU SMAKU 

Zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.kredens-smaku.pl oraz na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie.

 

 

 


22 marca 2023